Thessaloniki
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕΛΛΑΔΑΑΘΛΗΤΙΚΑΤρομερή ανατροπή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Τρομερή ανατροπή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει 2-0 στο ημίχρονο από την Σαουθάμπτον, όμως ο Καβάνι μπήκε αλλαγή, έδωσε ασίστ και πέτυχε δύο γκολ – το 2ο στο 92’ – δίνοντας τεράστια νίκη στην ομάδα του Σόλσκιερ.

Στο 23’ ο Μπέντναρεκ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ύστερα από κόρνερ του Γουόρντ-Πράουζ, ενώ ο τελευταίος δέκα λεπτά αργότερα με τηλεκατευθυνόμενο φάουλ (το 3ο του στη σεζόν)έγραψε το 2-0.

Ο Καβάνι στο 59’ βγήκε από δεξιά και έδωσε τον Μπρούνο Φερνάντες, ο οποίος γύρισε και εκτέλεσε μειώνοντας στο σκορ και στο 74’ έκανε ο ίδιος το 2-2 με κεφαλιά-ψαράκι από σέντρα του Πορτογάλου.

Στο τέλος ο Έντισον Καβάνι, στο 92’ με νέα κεφαλιά-ψαράκι πάλι από ασίστ του Μπρούνο Φερνάντες χάρισε στην Γιουνάιτεντ μια τεράστια νίκη, ειδικά με τον τρόπο που ήρθε (2-3).