RSS Facebook Twitter

Σε θρίαμβο για τον Γιώργο Λάνθιμο και την ταινία του «Η ευνοούμενη» («The Favourite») εξελίχθηκαν τα φετινά 32α Βραβεία Ευρωπαϊκού Κινηματογράφου στο Βερολίνο.

Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2019 22:55

Τα αποτελέσματα της Premier League

Μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του Μάντσεστερ η Γιουνάιτεντ που επικράτησε εκτός έδρας με 1-2 επί της Σίτυ. Με πέντε γκολ φιλοδώρησε την Μπέρνλι η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο.

Το χριστουγεννιάτικο δέντρο άναψε απόψε στην πλατεία Αριστοτέλους, παρουσία πλήθους κόσμου, ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας ανοίγοντας την αυλαία των φετινών «Μαγεμένων Γιορτών».

Χέρι χέρι προχωρούν Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ στην κορυφή της Superleague. Τους 21 βαθμούς και την τρίτη θέση έπιασε η ΑΕΚ μετά την ευρεία νίκη της απέναντι στον Πανιώνιο.

Για κακουργήματα διώκονται τα 12 άτομα που συνελήφθησαν για τα επεισόδια στα Εξάρχεια μετά το τέλος της πορείας για τη μνήμη του Αλ. Γρηγοροπουλου.

Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2019 21:15

Είναι βραδυκίνητος

Και αυτός ο νους μας, που βλέπει με πολλή ακρίβεια και γρήγορα το ξένο αμάρτημα, είναι βραδυκίνητος στο να αντιληφθεί τα δικά μας ελαττώματα.

Άγιος Βασίλειος ο Μέγας

Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2019 19:59

ΠΑΟΚ - Ξάνθη: 2-0

Ότι δεν κατάφερε να κάνει σε 80 λεπτά ο ΠΑΟΚ, το πέτυχε στο τελευταίο δεκάλεπτο και αφούσκόραρε δύο τέρματα με τους Μπίζεσβαρ και Κρέσπο, κατάφερε διακιότατα με βάση την εικόνα του αγώνα να πάρει τη νίκη απέναντι στην ακίνδυνη Ξάνθη.

Ο σπουδαίος Έλληνας συνθέτης Μίμης Πλέσσας μίλησε στον Κώστα Τσουρό και την εκπομπή «Καλύτερα, δε γίνεται!» για τον Γιάννη Σπανό, την Κατοχή, τον Πουλόπουλο και τα τραγούδια του που «έχτισαν» καριέρες
Λίγο πριν την εμφάνισή του στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο με τον Γιώργο Κατσαρό, ο Μίμης Πλέσσας έδωσε μια αποκαλυπτική συνέντευξη στην εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού και μίλησε για τις επιτυχίες του, αλλά και την εκμετάλλευση από τους καλλιτέχνες που έκαναν καριέρα με τα τραγούδια του.

Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2019 18:51

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΠΑΟΚ - Ξάνθη 0-0

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο της Τούμπας. Πρωταγωνιστής ωστόσο του πρώτου μέρους ήταν ο διαιτητής Φωτιάς, ο οποίος ακύρωσε (σωστά) γκολ του Σφιντέρσκι ως οφσάιντ και δεν καταλόγησε πέναλτι σε χέρι αμυντικού της Ξάνθης μέσα στην περιοχή.

Τον απερχόμενο πρωθυπουργό της Μάλτας Τζόζεφ Μουσκάτ υποδέχτηκε σήμερα ο Πάπας Φραγκίσκος παραβλέποντας την έκκληση να ακυρώσει τη συνάντηση μαζί του δεδομένης της έμμεσης εμπλοκής του στο σκάνδαλο της δολοφονίας μιας δημοσιογράφου.